Kuigi õpetaja Scott M Rodell on käinud Eestis taiji quani õpetamas juba ligi kakskümmend viis aastat, on igal tema seminaril jätkuvalt pakkuda midagi uut ja õpetlikku.
Selle seminari põhiosa täitis intensiivne edasijõudnute treening. Seitse pikka päeva varahommikust hilise õhtutunnini olid täidetud traditsioonilise hiina mõõgavõitluse, tõukavate käte ja vabavõitlusee treeningutega. Läbiva teemana oli sel korral fookuses “sihtimine” — sihiku seadmine kohe tõrjete ja vastase jõu neutraliseerimise alguses. Igas tõrjes on sees vasturünnak. Igas vasturünnakus on peidus teine ja kolmas sihtmärk.
Ei saa öelda, et “sihiku seadmine” oleks kuidagi eriliselt uus ja seni tundmatu või eriliselt salajane tehnika. Siiski on vahest seda meeldetuletust vaja. Eriti kui olukord mõõga- ja vabavõitluses läheb pingeliseks ning vahel tundub, et muuks kui tõrjeteks aega ei jätkugi…
Kui aga tõrje ise sisaldab endas vasturünnaku alget (ja läbi selle ka kindlat sihtmärki), siis sunnib see vastast tegelema vasturünnakuga ning annab aega järgmiseks rünnakuks…